Instrukcja Jak korzystać z Systemu Pocztowego

 

Oto krótka instrukcja dla niewidomych jak korzystać z poczty przy użyciu naszej strony internetowej.

 

 1. Wysyłanie poczty
 2. Po otwarciu i wczytaniu strony kursor ustawia się w polu do wpisania loginu użytkownika.
 3. Wystarczy teraz nacisnąć „ENTER”, aby wyłączyć tryb formularzy lub tryb MSAA i zacząć wprowadzać nazwę swojego konta np.:. mojekonto@mojapoczta.sytes.net.
 4. Potem klawiszem „TAB” przechodzimy do pola, w które wpisujemy swoje hasło np.:. haslo

Po tym wszystkim możemy już nacisnąć „ENTER”, żeby się zalogować. System przeniesie nas teraz do Twojej strony zarządzania kontem pocztowym.

Nasz serwis charakteryzuje się tym, że jest ograniczony wyłącznie do funkcji bezpośrednio związanych z e-mailem, nie ma tu żadnych reklam, żadnych pierdołowatych odnośników, które mogłyby wprowadzać w błąd niewidomego użytkownika.

 1. Po zalogowaniu możemy sprawdzić czytając strzałką w dół status naszej skrzynki. Dowiadujemy się gdzie aktualnie jesteśmy np.: „Skrzynka odbiorcza/inbox” i o tym ile mamy wiadomości.
 2. Chcąc teraz napisać e-maila powinniśmy wybrać link „Utwórz nową wiadomość” i nacisnąć „enter”.
 3. System przenosi nas do strony, gdzie konstruujemy naszą wiadomość. Kursor ustawia się w polu „Do”
 4. Wystarczy teraz nacisnąć „ENTER”, żeby móc wpisywać adres odbiorcy np.: ty@mojapoczta.sytes.net.
 5. Po wpisaniu adresu odbiorcy naciskamy „TAB” i przechodzimy na odnośnik do książki adresowej.

Ponieważ korzystanie z książki adresowej nie jest zbyt proste dla początkujących użytkowników serwisu, na razie to pomijamy.

W kroku 9 naciskamy więc klawisz „TAB” pięć razy i znajdujemy się w polu „Temat”.

 1. Teraz możemy wpisać temat swojej wiadomości np.: „Wiadomość do Ciebie”.
 2. Znowu naciskamy klawisz „TAB” i przechodzimy do treści naszej wiadomości. Możemy teraz spokojnie pisać naszą wiadomość np.: do swojej dziewczyny.
 3. Po skończonym pisaniu możemy chcieć dodać do wiadomości jeszcze załącznik z jakimś plikiem np.: naszą ulubioną piosenką.
 4. Wyłączamy więc tryb formularzy, albo włączamy tryb MSAA odpowiednio w Jaws klawiszem „PLUS (szary/numeryczny)” lub w Window-eyes kombinacją „CTRL+SHIFT+A”.
 5. Przechodzimy na początek pliku „CTRL+HOME”
 6. naciskamy dwa razy klawisz „TAB” i przechodzimy na przycisk „wstaw załącznik” oraz naciskamy „ENTER”.
 7. System przenosi nas do strony do wstawiania załącznika. Teraz naciskamy trzy razy klawisz „TAB”, żeby znaleźć się na przycisku „przeglądaj”.
 8. Naciskamy „ENTER”. Otwiera się standardowe okno „Otwórz” do otwierania plików.
 9. Poszukujemy swojej piosenki do załączenia naciskając „SHIFT+TAB” żeby przejść na listę katalogów i plików aktualnego folderu.
 10. Przy pomocy strzałek góra/dół oraz klawiszy „BACKSPACE” i „ENTER” przechodzimy po folderach szukając pliku.
 11. Jeśli znaleźliśmy już swój plik, naciskamy ostatecznie na nim „ENTER” a system przenosi nas z powrotem do okienka wstawiania załącznika.
 12. Teraz wystarczy nacisnąć „CTRL+HOME” i „TAB”, żeby znaleźć się na przycisku „dołącz”.
 13. Naciskamy na tym przycisku „ENTER” i czekamy na pojawienie się strony z naszą wiadomością. Czas oczekiwania jest zależny od wielkości załącznika i od szybkości naszego łącza.
 14. Po pojawieniu się strony z naszą wiadomością, przechodzimy na początek strony klawiszami „CTRL+HOME” i naciskamy klawisz „TAB”.
 15. Znajdujemy się teraz na przycisku „Wyślij”.
 16. naciskamy teraz klawisz „ENTER”, a nasza wiadomość zostaje właśnie wysłana. System przeniesie nas teraz na stronę statusu, gdzie możemy zobaczyć rezultaty naszych działań, tzn. czy nasza wiadomość się wysłała, czy nastąpił jakiś problem.